Ogólna

Moda odchodzi i wraca

Moda zmienia się, to bezsporne. Style pojawiają się, wygasają i powtórnie powracają po kilku latach.

Przykładowo dekada lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia to, w kwestii spodni moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na nie powróciła w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Ponownie ostatnimi czasy tu i ówdzie można zobaczyć ów krój.

W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku modne były bardzo opięte i nieco zbyt krótkie spodnie. Ta tendencja znowu była popularna w ostatnich latach. Była częścią stylu zwanego slim, charakteryzującego się również opiętymi marynarkami.

W czwartej dekadzie zeszłego stulecia popularne były nader duże marynarki i wielce obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego nurtu były garnitury w osiemdziesiątych latach zeszłego wieku i w następnej dekadzie. Natomiast spodnie typu jeans to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

Czwarta dekada ubiegłego stulecia to, jeżeli chodzi o fryzury męskie moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Owa moda wróciła ponownie w latach dziewięćdziesiątych i niedawno, czyli na początku lat dwudziestych dwudziestego pierwszego wieku znowu widać ten styl.

https://litfashion.pl