Ogólna

Moda


Moda zmienna jest, to bezsprzeczne. Kroje pojawiają się, nikną i znowu powracają po kilku latach.

Siódma dekada ubiegłego stulecia to, w kwestii spodni moda na tak zwane dzwony. Były to spodnie węższe u góry i rozszerzane na dole. Moda na dzwony powróciła w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Znowu ostatnio gdzieniegdzie można zobaczyć ten styl.

W latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku modne były bardzo opięte i trochę zbyt krótkie spodnie. Ta moda znowu powróciła w ostatnich latach. Stanowiła część stylu zwanego slim, charakteryzującego się również obcisłymi marynarkami.

W latach czterdziestych zeszłego stulecia modne były nader obszerne marynarki i wielce obfite – na całej długości, spodnie. Wydaje się, że blisko tego trendu były garnitury w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku i w następnej dekadzie. Natomiast spodnie jeansowe to w latach dziewięćdziesiątych wspomniane wyżej dzwony.

Czwarta dekada ubiegłego wieku to, w temacie fryzur męskich moda na dłuższe włosy u góry i podcięte z tyłu i z boków. Owa tendencja wróciła powtórnie w latach dziewięćdziesiątych i ostatnio, czyli na początku lat dwudziestych naszego stulecia również widać ten styl.

https://dantex-moda.pl