Zdrowie

Zdrowa skóra

Wszyscy chcemy wyglądać jak najlepiej. Zdrowa skóra sprawia, iż ​​wyglądamy młodziej i czujemy się piękniejsi. Oprócz kosmetycznych zalet zdrowej skóry należy wziąć pod uwagę inne korzyści zdrowotne. Nasza skóra została zaprojektowana jako bariera ochronna, która powstrzyma bakterie, wirusy i inne zanieczyszczenia przed dostaniem się do organizmu.

Zdrowe odżywianie to fantastyczny sposób na zachowanie zdrowej skóry, ale dodawanie witamin i suplementów mineralnych działa jak ubezpieczenie.

Zobacz:https://www.drlesniak.pl/

Wolnorodnikowe uszkodzenia występują w skórze, tak jak w wszystkiej innej dziedzinie swego ciała. Witaminy przeciwutleniające, takie jak witamina A, C i E, są niezbędne w zapobieganiu tym uszkodzeniom.

Witaminy przeciwutleniające, takie jak witamina A, witamina C oraz witamina E, są istotne dla zdrowej skóry, albowiem to akurat te witaminy są odpowiedzialne za kontrolowanie szkód, które wytwarzają wolne rodniki, produkty uboczne wytwarzania energii w organizmie oraz zanieczyszczenia środowiska. . Te wolne rodniki uszkadzają kolagen i elastynę, które są włóknami podtrzymującymi skórę. W ilość jak podchodzi do owego uszkodzenia, pojawiają się zmarszczki i brak młodzieńczej elastyczności. Witamina C jest potrzebna w produkcji kolagenu, dzięki czemu jest nieodzowna dla wyglądu skóry oraz jej funkcji. Ostatnie badania wykazały nawet, iż połączenie witamin C i E może pomóc w naprawie skóry uszkodzonej przez słońce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *