Zdrowie

Witamina B kompleks

Toczy się dużo dyskusji na temat witaminy B komplex i tego, jak jest nieodzowna, żeby organizm spełniał różne funkcje.

Jednak witamina B kompleks nie jest po prostu jedną bardzo złożoną witaminą, jak może podsuwać nazwa. W rzeczywistości jest osiem witamin z grupy B a także kilka innych powiązanych substancji. Osiem witamin wchodzących w skład witaminy B-complex to tiamina lub witamina B1, ryboflawina lub witamina B2, niacyna lub witamina B3, pirydoksyna lub witamina B6, kobalamina lub witamina B12, kwas foliowy, kwas pantotenowy i biotyna. Inne pokrewne substancje, które również znajdują się w B komplex, to cholina, inozytol i kwas para-aminobenzoesowy.

Każda składowa witaminy B-kompleks spełnia swoją indywidualną funkcję w organizmie, ale to właśnie wtedy, kiedy działają łącznie jako witamina B-kompleks, zapewniają niezbędne utrzymanie organizmu w zdrowiu. Organizm nie może magazynować witamin rozpuszczalnych w wodzie, takich jak kompleks witamin z grupy B, co prowadzi do konieczności cyklicznego przyjmowania.

Witaminy z grupy B są ogromnie korzystne w przypadku wielu schorzeń i mogą być potrzebne w dodatkowych ilościach w pewnych okresach życia człowieka. Naturalnie istnieje polecana dobowa porcja witamin z grupy B, która różni się w zależności od płci i wieku osoby. Natomiast lekarze i inni pracownicy służby zdrowia odkryli korzyści płynące ze zwiększenia spożycia kompleksu witaminy B, aby pomóc przezwyciężyć niektóre choroby.

Mnóstwo ludzi od czasu do czasu cierpi na lęk i stres, a badania wykazały, że witamina z grupy B może być korzystna w łagodzeniu objawów lęku i stresu. Jeśli dana osoba źle się czuje, witamina B kompleks może być nader cenna w procesie zdrowienia. Witamina z grupy B może pomóc zmniejszyć a nawet usunąć zmęczenie psychiczne.

https://fala-uderzeniowa.warszawa.pl/ostroga-pietowa-leczenie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *