odchudzanie
Uroda Zdrowie

Powody objadania się i walka z nimi.

Przyrost masy ciała ma miejsce nie bez powodu i nie chodzi tylko o ten znajomy ruch dłonią w usta. Nie chodzi tylko o jedzenie, ale o to, co kryje się za przejadaniem się. Mniejsze przyrosty masy ciała można zwykle przypisać złym nawykom żywieniowym i fizycznym. Jednak duży przyrost masy ciała prawie zawsze wiąże się z czymś znacznie głębszym. Objadanie wiąże się z dopaminą. Jej wydzielanie daje poczucie przyjemności oraz bezpieczeństwa. Dopamina jest krótkotrwałym środkiem znieczulającym i dającym poczucie zadowolenia. Niestety istnieje pewne prawdopodobieństwo uzależnienia się od dopaminy. Jeżeli taka jest geneza twojej otyłości, wówczas musisz znaleźć źródło pokoju, zadowolenia i siłę do stawiania czoła przeciwnościom losu gdzieś indziej niż w jedzeniu.

To podróż, która będzie wymagała czasu i cierpliwości. Możesz utknąć i trzeba będzie ponownie uruchomić. Możesz stracić motywację i potrzebować pomocy, aby wrócić na właściwe tory. Nie możesz spaść z wozu; możesz wykonać zamierzony skok z wozu. Wszystkie te działania mogą być związane ze strachem.

Jeśli brzmi to zbyt znajomo, poświęć trochę czasu na zajęcie się tymi niestabilnymi emocjami, zanim cię zabiją. Poniższe proaktywne kroki mogą złagodzić obawy i utrzymać cię na właściwej drodze.

· Znajdź system wsparcia. Może to być osobisty trener, który rozumie twoje zmagania i jest gotów naciskać, abyś był na dobrej drodze. Trener może stosować techniki lub taktyki motywacyjne, które pomogą Ci zmierzyć się z własnymi lękami i wyeliminować potrzebę samo-sabotowania ruchu do przodu. Trenerzy personalni NIE są już tylko dla gwiazd filmowych! Są dostępne dla ogółu społeczeństwa. Zadzwoń do lokalnej siłowni po skierowanie.

Jeśli osobisty trener nie wchodzi w grę, połącz siły z przyjacielem, któremu udało się schudnąć i który jest gotów pomóc Ci pozostać na dobrej drodze, ćwicząc z Tobą codziennie. Udostępniaj czasopisma kulinarne. Tyle dowiesz się z dziennika żywności przyjaciela, a twój przyjaciel będzie niezbędną odpowiedzialnością, aby utrzymać twoje nawyki żywieniowe w ryzach.

· Codzienne pisanie dziennika. Emocje zamknięte w twoim umyśle z czasem stają się coraz większe, a następnie stają się prawie niemożliwe do kontrolowania. Wszystko zaczyna się od myśli! Kiedy nauczysz się trenować i zarządzać swoim myśleniem, będziesz w stanie zmienić swoje życie. Wypisz swoje uczucia i obawy. Sam akt pisania pomaga ci zrozumieć, dlaczego czujesz to, co czujesz i uwalnia negatywną energię.

· Nie spiesz się. Często nasze życie jest tak zajęte, że nie mamy czasu na oddychanie, a tym bardziej na myślenie. Daj sobie 15 minut dziennie, aby usiąść i uwolnić się od stresu psychicznego. Wymaga to więcej wysiłku, niż myślisz. Podczas tych 15 minut świadomie pozbądź się wszelkich myśli, które zaprzątają twój umysł. Odkurz mentalny bałagan i opróżnij swój umysł ze wszystkich myśli. Pozwól swojemu systemowi odpocząć przez 15 minut, a przekonasz się, że masz większą kontrolę nad większą częścią dnia.

Prawdziwą pomoc możesz znaleźć tylko w Bogu. On może nie tylko wyciągnąć Ciebie z uzależnienia od jedzenia ale przede wszystkim dać Tobie nowe życie. Prawdziwe życie.

Pamiętaj że tabletki na odchudzanie same nie rozwiążą problemu, mogą być co najwyżej dodatkiem do diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *