jedząca dziewczyna, jedzenie
Zdrowie

Dieta musi być różnorodna i kompletna

O ile wskazania medyczne nie wymagają pewnych redukcji sposobie odżywiania to dieta powinna być różnorodna.

Musi być też kompletna ponieważ człowiek potrzebuje wszystkich składników odżywczych tak został ukształtowany. Różne diety polegające na redukcji pewnych składników odżywczych w ostatecznym rozrachunku są dla organizmu niekorzystne a mogą być nawet niebezpieczne.

Na przykład kolagen. Jest to jeden z podstawowych budulców organizmów zwierzęcych w tym człowieka. Zbyt niski poziom kolagenu prowadzić może do śmiertelnych zagrożeń związanych nieprawidłowym funkcjonowaniem układu krążenia. Źródłem kolagenu są tylko zwierzęta, także wegetarianie są pozbawieni podstawowego źródła tego bardzo ważnego białka. Dlatego między innymi z tego powodu dieta wegetariańska jest bardzo szkodliwa.

Kolagen rybi w proszku

Powinno się dostarczać wszystkich składników odżywczych. Oczywiście istnieją sytuacje, kiedy w pewnym okresie musimy zredukować podaż danego składnika odżywczego z powodów zdrowotnych albo z powodu jego nadmiaru dotychczasowej diecie. Istnieją również sytuacje, kiedy na stałe musimy wprowadzić całkowitą redukcję jakiegoś składnika z powodu braku tolerancji na niego. Jednak generalnie musimy dbać o to, aby dieta była różnorodna.

Oczywiście składniki odżywcze muszą być spożywany w odpowiednich proporcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *