Uroda

Makijaż – nieco istotnych wskazówek

Wskazówki dotyczące makijażu brwi

Makijaż brwi stanowi dla ciebie nieznany teren  i masz wrażenie, że absolutnie nie nauczysz się go właściwie robić? Miast od razu zakładać własną klęskę, rozpocznij praktykować, bo to właśnie praktyka formuje specjalistę. A ów typ makijażu tylko na pierwszy rzut oka wygląda na niełatwy. W rzeczywistości, kiedy już ogarniesz określone podstawy, będziesz potrafiła pomalować swoje brwi w ciągu tylko kilku minut – i to choćby w czasie jazdy pociągiem do pracy.

Daruj sobie wszelako trochę czasu na te szkolenia. Jeżeli dzierżysz pomadę lub cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, jeżeli za kilka minut musisz wyjść do pracy bądź na zakupy. Wybierz sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtenczas zasiądź na spokojnie przed lustrem i oceń, jak w ogóle wyglądają twoje brwi, jeżeli są pomalowane. Musisz wyuczyć się podkreślać ich naturalny kontur i generalny wygląd. Jeżeli uda ci się właściwie pomalować brwi, kształt twojej twarzy z razu ulegnie poprawie, natomiast spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – ale nim rozpoczniesz kupowanie i próbowanie owych wszystkich produktów, winnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest zwyczajna prosta szczoteczka do brwi. Rozpocznij ją po prostu ujarzmiać. Na nakładanie koloru przyjdzie jeszcze czas, natomiast na początku spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je codziennie czesać. Możesz również nakładać na brwi niewielką ilość specjalnego żelu lub zwykłej wazeliny i dopiero wtedy zaczesywać je w kierunku ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast ułożyć ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod robienia makijażu brwi jest zaś tak wiele. Ciężko stwierdzić, jaka z nich byłaby dla ciebie najodpowiedniejsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu sprawdzić na sobie i zobaczyć, która technika jest dla ciebie najwłaściwsza. Wypróbuj też różne kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się wyłącznie do klasycznej kredki. Najprawdopodobniej dużo fajniejszy efekt osiągniesz w momencie, kiedy pokryjesz brwi pomadą o ciemniejszej barwie.

Wybór koloru podkładu. Zamierzając osiągnąć jak najbardziej naturalny rezultat, należy dużą wagę przyłożyć do wyboru właściwego odcienia fluidu. Sprawdźmy, jakie mamy alternatywy.  Następnie zastosujmy się do poniższych rad, by sięgnąć po artykuł, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Nim jednak rozpoczniemy swoje łowy, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej skórze i spróbujmy samodzielnie ustalić jej ogólny rodzaj. Wyróżniamy trzy zasadnicze typy cery. Są to: cera tłusta, mieszana oraz sucha. Istnieją specjalne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim z któregoś z nich skorzystamy, koniecznie przedtem sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują często w różnych tonacjach. Zwykle jest ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, dlatego każdej barwie musimy przyjrzeć się z bliska, a potem wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej skóry. Następnie winnaś wypróbować wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Jeśli jednakże już musimy to zrobić, gdyż udałyśmy się do drogerii w pełnym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Bardzo dobrze jest weryfikować podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy sprawdzimy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom barwy podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją też pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych potrafią skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Na ogół są one w tonacji żółtej. Świetnie zakrywają zaczerwienienia i inne przebarwienia. Jeżeli takich niedoskonałości mamy sporo na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, bowiem one jedynie wyeksponują niedoskonałości naszej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *