Zdrowie

Bielactwo – choroba autoimmunologiczna

Bielactwo nabyte to utrata pigmentacji skóry. Ta choroba jest wynikiem ataku autoimmunologicznego i dotyczy on melanocytów skóry.

https://domowesposobynaleczenie.eu/ 

Bielactwo nabyte najczęściej ma miejsce późno w wieku dorosłym. Wczesne plamy, które zaczną pojawiać się na skórze, mogą powiększać się lub mogą mieć niezmienną. Często te plamy są podrażnione ze względu na ich lokalizację. Przykładem tego są stopy i kostki, gdzie plamy są w częstym kontakcie z butami, skarpetami itp. Nierzadko bielactwo pojawia się po raz pierwszy w wyniku stresu, który atakuje układ odpornościowy, co powoduje że organizm zaczyna eliminować pigment skóry.

W przeciwieństwie do większości chorób, bielactwo nie jest tylko problemem medycznym. Choroba dotyka sfery psychicznej. Osoby dotknięte chorobą muszą uważać, jest ochrona przed słońcem i innymi źródłami UV. Jest to niezbędne, ponieważ pigment skóry stanowi dla naszego organizmu barierę chroniącą przed promieniami UV.

Jak zawsze zaleca się wizytę u lekarza, jeśli podejrzewasz, że masz bielactwo nabyte. Może to uchronić Cię przed oparzeniami i pomóc chronić Twoje ciało przed uszkodzeniem skóry.

Zdjęcia nie pokazują przykładów bielactwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *